×

Mesajlarınıza gün içerisinde dönüş sağlanacaktır

+ Responsive Web Tasarım

Cihazların dili yokki konuşsun

Responsive Web Tasarım

Nedir bu responsive web tasarım her yerde karşıma çıkıyor diyebilirsin belki bu yazıyı okurken :)

Malum artık yeni nesil internet sitelerinin neredeyse tamamı dediğimiz gibi yeni nesil olmalı, olmazsa ne mi olur firma için ciddi bir kullanıcı ve müşteri kaybına sebep olur. Diyeceksiniz ki kanıtla bunu bir sonra ki yazımızda buna değineceğiz :)

Neyse neyse olasılıkları bir kenara bırakıp gerçekten ana konumuza dönelim responsive tasarım nedir?

Yeni yapılan yukarıda da isimlendirdiğimiz gibi yeni nesil olan internet sitelerinin hepsi artık responsive olarak yapılmaktadır yani bir internet siteniz var ve tasarımı laptop ve normal masaüstü bilgisayarlar için harika ve çok kullanışlı! Peki bu kullanışlılığı mobil cihazlarınızdan ya da tabletlerden kontrol ettiniz mi?

İşte tam olarak responsive tasarımlar burada devreye giriyor, internet siteleri artık tek tip tasarlanmak yerine 3 farklı tipte tasarlanıyor; laptop (masaüstü), tablet ve tüm mobil cihazlar ana başlıklarımız bunlar.

İnternet sitenizi ziyaret eden kullanıcılar ya da müşterileriniz ister bilgisayarlardan ister mobil cihazlarından bağlansalarda aynı kullanışlılık ile karşılaşacaklar!

Kardeşim Bu Ne İşe Yarıyacak Diyebilirsiniz

Yapılmış olan araştırmalar sonucu bilgisayar kullanımı gün geçtikçe düşerken mobil cihaz kullanımı ise tam tersine çok fazla artmakta. Son 3 senelik zaman diliminde mobil cihaz kullanımı %48 oranında artış göstermekte ve bununla birlikte kullanıcıların responsive web tasarıma sahip olan internet sitelerine olan yönelimleri de artmaktadır.

Bir Örnek Görmek İstiyoruz diyorsanız size aşağıda ki örnek ile responsive internet sunumu yapalım:

Biz Sizi Arayalım