×

Mesajlarınıza gün içerisinde dönüş sağlanacaktır

+ Ürün Satışı Olmayan Sitelerde SSL Kullanımı

SSL Seo için gerekli mi?

Ürün Satışı Olmayan Sitelerde SSL Kullanımı

Çağımızın en büyük iletişim ve ticaret ağı tartışmasız bir şekilde tabii ki internettir ve son yıllarda internet üzerinden online alışveriş çok hızlı bir artış gösteriyor ve bu artış gün geçtikçe de artmaktadır. Bu durum ister istemez web site güvenliği sorununu doğuruyor. Bir internet sitesinin tasarım ve yazılım altyapısı dikkatli şekilde oluşturulmadığı taktirde kullanıcılar ve site açısından son derece sakıncalı durumlar meydana gelebilir. Dolayısıyla online alışveriş yapan sitelerin bir takım güvenlik tedbirleri alması şarttır.

E ticaret kriterlerine göre yayın yapmak durumunda olan web sitelerinin hem kendi açısından hem de kendisi üzerinden alışveriş yapan ziyaretçileri korunması maksadıyla geliştirilen bir takım güvenlik önlemleri bulundurmak zorundadırlar. Bu bağlamda güvenlik arama motorları algoritmalarınca olumlu karşılanmaktadır. Çünkü arama motorları kendi üzerlerinden web sitelerine ulaşan ziyaretçilerin güvence altına alınmış olmasını isterler. Bunun anlamı arama motorlarının güvendiği bir web sitesi her zaman aramalarda öncelik kazanır.

Hassas Bilgilerinizi Korumaya Almalısınız

SSL sertifikası internet ağı üzerinde çeşitli parolalar veya banka bilgileri gibi son derece önemli bir takım bilgileri ihtiva eden girişleri koruma altına alan bir sistemdir. Bilgisayar korsanlarının internet üzerinden alışveriş yapan kullanıcının kimlik bilgileri, kullanıcı adı veya en önemlisi kredi kartı bilgileri ve şifrelerinin girildiği menüyü ele geçirmeleri son zamanlarda sık rastlanılan güvenlik sorunlarının başında geliyor. Bir başka değişle SSL güvenlik sistemi bu gibi hassas bilgileri kendilerine has bir yöntemle şifreleyen kullanıcıyı ve bu hizmeti alan web sitesinin arasındaki bilgi akışını güvenli bir şekilde sağlayan özel programlardır. SSL uygulaması piyasa şartlarında son derece ucuz fiyatlamalarla elde edilebilir.  Çünkü her web tasarım firması veya hosting sağlayıcısı kendine özel SSL programları kullanırlar. Dolayısıyla fiyat farklılıkları kaçınılmazdır ancak burada dikkat edilmesi gereken husus güvenliğin devamlılığı ve kullanılan programların gücüdür. Son derece uygun fiyatlarla edindiğiniz SSL güvenlik uygulaması başınıza son derece vahim durumlar gelmesine sebep olabilir. Sözgelimi web siteniz üzerinden alış veriş yapan müşterilerinizin kredi kartı şifre bilgileri kötü niyetli kişilerin geçtiğinde bu sizin firmamızın lekelenmesine ve güvenilmez site durumlara düşünmenize sebep olur. Sonuçta online alışveriş yapan kişiler kendi güvenliklerini ürününü satın aldığı firma tarafından sağlanması isterler. Üstelik birçok tüketici bu durumun web sitesi tarafından oluşturulduğunu düşünebilir ki bu çok daha kötü bir imajdır.

 SSL Sertifikası Edinebilmeniz İçin Statik IP Kullanmalısınız

Ayrıca SSL sertifikası sadece statik IP edinen sitelere uygulanabilir. Çünkü uluslar arası protokollerce desteklenen bu güvenlik sistemi belli kurallara göre oluşturulmuş web sitelerine bu hizmeti sağlarlar. SSL kullanımı sadece belirli ürünlerin satışını yapan firmalarla sınırlı değildir. Çok çeşitli haber portalları veya oteller gibi rezervasyon uygulamaları yapan tanıtım yapan web tasarım siteleri üye kabulü yaparlar ve kullanıcılar bu siteler üzerinden kendine uygun haberlerden veya gelişmelerden haberdar olmak isterler. Dolayısıyla güvenlik önlemleri almayan web siteleri üyelerinin e posta adresleri veya telefon numaraları ya da çeşitli kimlik bilgilerini kötü niyetli kişilere kaptırabilirler. Bu bilgileri ele geçiren kötü niyetli kişiler üyelerinize çeşitli virüsler içeren programları e posta yoluyla göndererek sizin adınıza çeşitli yasa dışı istemlerde bulunabilirler. Bu durumda sizden gelen iletilere güven duyan kullanıcılar bunun gerekli bir işlem olduğunu düşünürler ve telafisi olmayan mağduriyetlerin yaşanması içten bile değildir. Farklı bir alanda örnekleme yaparsak tatil rezervasyon sitesi müşterilerinden ilk etapta para talep etmezler fakat müşterisine rezervasyon imkânı tanır. Güvenlik açıkları kullanılarak web sitesi üzerinden yer ayırtan kullanıcılar çeşitli dolandırıcılık olaylarının mağduru olabilir. Bu gibi örneklere yüzlercesini eklemek mümkündür. Sonuçta web tasarımında güvenlik her şeyden gelen bir konudur. Profesyonel hizmet kalitesi ile kuruluşumuz lider olma yolunda sizlere en güvenli sunucu hizmetlerini vermektedir. Bizlerle sitemizde bulunan her hangi bir iletişim seçeneği ile bağlantı kurabilir ve aklınızda bulunan tüm soruları sorabilirsiniz. Sizleri samimi bir şekilde aydınlatmak bizim çin onurdur.

Biz Sizi Arayalım