×

Mesajlarınıza gün içerisinde dönüş sağlanacaktır

+ Sosyal Medya Analizi Nasıl Yapılmalıdır?

Firmanızı/markanızı yeni kitlelere açılan kapısı

Sosyal Medya Analizi Nasıl Yapılmalıdır?

Sosyal medya’da hedef; kitlelerdir. İyi bir sonuca ulaşılmak isteniyorsa bir kitleniz olmalı yada hedeflemiş olduğunuz bir kitle olmalıdır.

Hedeflenmiş olan kitlelere ulaşmak kolay değildir. İyi bir analiz, strateji ve planlama gerektiren başlıbaşına bir iştir. Yapılacak olan konsept tasarımları hedeflemiş olduğunuz kitlelere hitap edip, onları beğenmeye ve takip etmeye teşvik etmelidir.

Kendinizi öncelikle kullanıcı/müşteri yerine koyarak sormanız gereken sorular vardır; neden beğenmeliyim? neden takip etmeliyim? neden neden neden... Farklı kampanyalar üreterek sizi takip eden kitlenin odağını almalı ve önermesini sağlamalısınız.

Sosyal medya dijitalleşen dünya ya markaların giriş kapısıdır adeta. İyi bir karşılama ve sunum ile müşterilerinizi cezbedersiniz.

Sosyal Medya’da Sektörel Farklılıklar

Yukarıda ki metinde değindiğimiz gibi hedef kitlelere ulaşmak kolay değildir. Bunların temelinde ise sektörel farklılıklar yer alıyor. Yerel bir Cafe markası ve Pencere üretimi yapan bir firmanın bu kulvarda kıyaslamasını yapmak çokta mantıklı değil gibi.

Yapılacak olan strateji ve planlamalar sektöre göre de değişkenlikler göstermektedir.

Biz Sizi Arayalım